En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

2019 İLKBAHAR-YAZ SEZONUNDA HANGİ RENKLER MODA?

2019 İLKBAHAR-YAZ SEZONUNDA HANGİ RENKLER MODA?

İlkbaharın resmi başlangıcıyla beraber, markaların yeni koleksiyonlarına da merhaba diyoruz. İnce dokuların yanında canlı ve dinamik renklere de hayatımızda yer açacağız. Dünyanın renk otoritesi Pantone, 2019 İlkbahar/Yaz renk trendlerini daha önce açıklamıştı. Şimdi yeniden gözden geçirip fikir edinmenin tam sırası! 

İşte 2019 İlkbahar/Yaz Sezonu’nun Moda Renkleri:

 Portakal Kırmızısı (Fiesta)

Pantone’nin Fiesta olarak isimlendirdiği bu renk sıcak renk ailesinden; canlılığı ve dinamizmi çağrıştırıyor. İlkbahar – Yaz koleksiyonlarında sıkça göreceğimiz bu rengin enerjisinden ve heyecanından yararlanmak için bu renge dolaplarda yer açmak lazım!

Derin Kırmızı (Jester Red)

Bordo ve kırmızı arasındaki derin kırmızı olarak tanımlayabileceğimiz Jester Red, yine Pantone’nin öne çıkardığı 2019 renklerinden. Ben bu tonları en çok sonbahara yakıştırsam da, bu tonun alt tonları ve turuncu gibi diğer canlı renkler ile güzel bir renk kombosu oluşturabilirsiniz.

Zerdeçal Turuncusu (Turmeric)

Turuncunun biraz daha keskinlik kazandığı hali olarak tanımlayabileceğimiz zerdeçal turuncusu, dinamik görüntüsünün yanında sağlık etkisi de yaratıyor. Bu bahar aylarında bolca göreceğimiz bu baharat rengini, giysilerde de seveceksiniz. 🙂

Pembe Tavuskuşu (Pink Peacock)

Pantone’nin pembe tavuskuşu ismini verdiği, fuşyanın daha dingin hali diyebileceğimiz bu renk 2019 yazında hit renklerden biri olacak, aklınızda yer etsin.

Biber Yeşili (Pepper Stem)

Pantone bu yaz meyve ve sebzelerden bolca ilham almış gibi duruyor. Biber yeşili olarak tanımlayabileceğimiz Pepper Stem, özellikle ilkbahar aylarına merhaba demek için güzel bir seçenek gibi duruyor.

Hardal Sarısı (Aspen Gold)

Güneşli günlere merhaba derken, neşe ve iyi duygularımızı uyaran Aspen Gold rengini kombinlerimize bolca dahil etmekte fayda var. Renklerin enerjisinden daha önce bahsetmiştim, bu renk de tam olarak bize ilham ve enerji verecek renklerden biri.

Prenses Mavisi (Princess Blue)

Kraliyet mavisi tonu olarak bilinen saks mavisi, Pantone 2019 ilkbahar/yaz kataloğunda Princess Blue olarak yer aldı. İşin içinde kraliyet olunca, bu rengi asil ve ayrıcalıklı görünümler için dolabımıza eklemekte fayda var.

Canlı Mercan Rengi (Living Coral)

Pantone’nin sunduğu renkler içinden beni en heyecanlandıran renk paletlerinden biri Living Coral, yani canlı mercan rengi diyebiliriz. İçinde hem enerjiyi hem naifliği barından bu rengi, yaz aylarında uçuş uçuş elbiselerle hayal edebilirsiniz.

Karamel Rengi (Toffee)

Adını, karamelize edilerek yapılan bir tür tatlıdan alan Toffee için Pantone, karamel rengi diyor. Lezzetine karşı koyulamadığı gibi bu rengin iştah açıcı duruşuna da karşı koyamayacaksınız. Güçlü bir stil oluşturmak ve bu rengi biraz daha fresh hale kavuşturmak için ekru, beyaz gibi açık renklerle kombinleyebilirsiniz.

Altın Sarısı (Mango Mojito)

Pantone 2019 İlkbahar/Yaz’ı için turunculara ayrıcalık tanıyor. Sarı-turuncu arası bir renk olan Mango Mojito, yeni sezonda koleksiyonlarda içimizi ısıtacak gibi duruyor.

Terraryum Yosunu (Terrarium Moss)

Yeşilin dingin bir tonu olan Terrarium Yosunu bir parça haki rengini de anımsatıyor. Doğanın yeşil ve fiziksel güzelliği olarak tanımlanan bu rengi, ilkbahar aylarında bolca kullanabilirsiniz. Yaz ayları içinse içine turuncu ve kırmızılardan bir demet atıp güzel bir renk kombosu oluşturabilirsiniz.

Şeker Lila (Sweet Lilac)

Bahar günleri için iç açan güzellikte bir renk; lavantanın pembe ile birleşimini anlatan Sweet Lilac. Kombinlerinizde göz yormayan ve naif duruşlar sergilemek için yeni sezonda bu rengi denemekten kaçınmayın.

Naturel Renk Paletleri Hangileri?

Pantone’nin 2019 İlkbahar/Yaz Sezonu için açıkladığı natürel tonlardaki renk paletleri ise yukarıdaki diğer renkleri tamamlayacak gibi duruyor. Ten rengi, Gece Karanlığı, Ekru ve Sert Kahverengiolarak tanımlanan renkler, güçlü, gizemli, zarif ve zamansız stiller için yeni sezon koleksiyonlarında karşımıza bolca çıkacak.

Çekmeköy 2023

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ