En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Ayşe Kucuroğlu Hayatın Neşesi

  • 04 Ağustos 2020
  • 39 kez görüntülendi.
Ayşe Kucuroğlu Hayatın Neşesi

Aşk güzel şey” açıklamasında bulunan Kucuroğlu “Uzun süredir Alex ile birlikteyim. Çok güzel paylaşımlarımız var. Bu pandemi sürecinde Alex Papantoniou Yunanistan’a gidemedi. Bu süreci de hep beraber geçirdik. Aşk paylaştıkça güzel. Üstelik yaş ilerledikçe de daha olgun, daha huzurlu oluyorsunuz” dedi.

Çocukları ile geçen bir gününü de anlatan Kucuroğlu sözlerine şunları ekledi: “Çocuklar kalabalık olduğu için sürekli bir aradalar ve ne güzel ki birbirlerine çok düşkünler. Onlar hayatın neşesi ve aynı zamanda da yansıması. Hayata bakış açılarını, vizyonlarını açık tutmalarını öğütleyip onları özgür, yargısız bireyler olarak yetiştiriyorum.”

Beş Çocuk annesi Ayşe Kucuroğlu Midas Otel’deki çekimin ardından hayatına dair sorduğumuz soruları içtenlikle yanıtladı.

Zor bir süreci hep birlikte deneyimliyoruz. Bu süreç sizi nasıl etkiledi?

Çok zor bir dönemi hep beraber atlattık; aynı anda tüm dünyanın evde yaşaması ve evden çalışması…

Ben bol bol kitap okuyup sıkça yemek pişirdim. Çocuklarımla vakit geçirdim. Açıkçası bu pandemi sürecini çok zor geçirmedim.

Çocukları evin neşesi olarak nitelendirecek olursak, sizin çok daha keyifli bir hayatınız olsa gerek. Günleriniz nasıl geçiyor?

Çocuklar kalabalık olduğu için sürekli bir aradalar ve ne güzel ki birbirlerine çok düşkünler. Onlar hayatın neşesi ve aynı zamanda da yansıması. Hayata bakış açılarını, vizyonlarını açık tutmalarını öğütleyip onları özgür, yargısız bireyler olarak yetiştiriyorum.

Çocuk yetiştirmenin zorlukları neler? Onlara karşı disiplinli ya da arkadaşça davranmak konusunda dengeyi nasıl kuruyorsunuz?

Ben en başından beri pozitif disiplinden yanayım. Anne olarak ayrımcılık yapmadan bir hakem gibi doğru yerde düdük çalabilmek lazım. Onları birer dünya insanı olarak yetiştiriyorum.

Çocuklarınızın hızla büyümesini izlemek keyif verici olmalı. Peki gelecekleri ile ilgili kararları nasıl alıyorsunuz?

Ben onlara iyi bir eğitim ortamı hazırladım. Hayatlarıyla ilgili kararları kendileri verecekler, vermeliler.

Çocuk sahibi olmakla ilgili çekinceleri bulunan anne adaylarına ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Aile olmanın anlamı… İkinci çocukta tereddüt eden anne ya da anne adaylarına diyebilirim ki çocuğunuza bırakabileceğiniz en büyük miras ona verdiğiniz kardeştir.

Hayatınızda aşka dair neler var, diye soracak olursak…

Aşk güzel şey…

Uzun süredir Alex ile birlikteyim. Çok güzel paylaşımlarımız var. Bu pandemi sürecinde Alex Papantoniou Yunanistan’a gidemedi. Bu süreci de hep beraber geçirdik. Aşk paylaştıkça güzel. Üstelik yaş ilerledikçe de daha olgun, daha huzurlu oluyorsunuz

Yazarlık kariyerinizle ilgili neler söylemek istersiniz?

Bir Çin Dili ve Edebiyatı Filoloğu olarak yazmak ve okumak benim en keyif aldığım alanlar. Yazmak ve bildiklerimi paylaşmak beni mutlu ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ