En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim Tarzı

Bohem Giyim Tarzının Ortaya Çıkışı

Bohem kelime anlamı olarak yarınını düşünmeden yaşayan, derbeder anlamına gelir. Çünkü altmışlı ve yetmişli yıllarda dünya çapında ekonominin kötüleşmesiyle birlikte kadınlar genelde bütçelerini kısarak alışveriş yapabilecekleri bir tarz yarattılar.

Günümüzde Bohem Giyim Tarzı

Günümüzde en popüler giyim tarzlarından biri olan bohem giyim tarzı en güzel elbiseleri, kıyafetleri en rahat biçimde bize sunar. Bohem giyim tarzının ilk çıkışı ve esinlendiği topluluk aslında çingenelerdir. Fakat günümüzde bohem tarzı kıyafetler ünlüler ya da sofistik insanların tercih ettiği bir giyim tarzıdır ve geçmişte ucuz olması için tasarlanan bu giyim tarzına günümüzde sahip olmak için ciddi bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Günümüzde bu tarz kıyafetleri değerli kılan genelde dikişlerinden işlemelerine kadar el işlemeli olmalarıdır. Artı olarak bohem tarzı kıyafetler ayırdığınız bütçeye değecek kıyafetlerdir. Bohem tarzından daha rahat bir giyim tarzı yoktur ve bohem kıyafetler el yapımı olmasından dolayı dayanıklı, uzun ömürlü kıyafetlerdir.

Bohem Giyim Tarzını Benimseyen Ünlüler

Rahatlığına önem verdiği için bohem giyim tarzını benimseyen ünlüler genellikle elbiselerini ün yapmış terzilere diktirmektedir. Bu ünlülerin arasında Kate Moss, Vanessa Hudgens, Mischa Barton gibi isimler yer almaktadır.

Bohem Tarzı Kıyafetleri Hangi Malzemelerle Kombin Yapabilirsiniz?

Bu tarz kıyafetler yine el yapımı çantalarla birlikte kısa topuklu ya da topuksuz sandaletlerle ve hasır ayakkabılarla kombin yapılabilir. Bunların yanında el yapımı hasır kemerler, genellikle uzun kolyeler, bileklikler, halhallar kullanılabilir.

En Güzel Elbiseler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ