En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Brezilya’dan Türkiye Uzanan Yolculuk

  • 30 Mayıs 2019
  • 91 kez görüntülendi.
Brezilya’dan Türkiye Uzanan Yolculuk

Brezilya’dan Türkiye Uzanan Yolculuk

Brezilya’da doğup büyüyen, biyolojik bilimler okuyacakken büyük bir değişiklikle modellik kariyerinden ilerlemeye karar veren ve çok sevilen Yeni Gelin dizisiyle birlikte Türkiye’ye yerleşen güzel Oyuncu Jessica May ile Brezilya’dan Türkiye’ye uzanan yolculuğunu, eşini ve kariyer planlarını konuştuk…

Öncelikle bilinmeyen yönleriyle Jessica May’i dinleyebilir miyiz sizden?

Hayvanları ve özellikle de sokak köpeklerini çok severim. Ailem her şeyden önemlidir benim için. İhanetleri kolay kolay unutmam. Kısacası mutlu kalarak hayata karşı doğru bir insan olabilmeye çalışıyorum.

Yeni Gelin dizisinde Bella karakteri ile çok sevildiniz… Brezilya’dan Türkiye’ye uzanan oyunculuk serüvenininiz nasıl başladı?

2011 yılında Çin’de bir çekime gidecekken yaşanan bazı doğal felaketler sonucunda yolum Türkiye’ye düştü ve bu ülkeyi çok sevdim. Birkaç ayım Brezilya’da birkaç ayım Türkiye’de geçerken aradan yıllar geçti. Senelerdir gidip geldiğim bu topraklardan güzel iş teklifleri almaya başladığımda, Türkiye benim ikinci vatanım, İstanbul yeni evim oldu. 2017 yılında da Yeni Gelin projesi gelince artık hayatımı burada şekillendirmeye karar verdim.

Çok güzel Türkçe konuşuyorsunuz… Türkçeyi ne zaman, ne kadar sürede öğrendiniz?

Türkçe zor bir dil ama benim için öğrenmek çok keyifli oldu. Çünkü bu dili ilk duyduğumda kulağıma çok sempatik geldi. Hani bazen bilmediğimiz bir dilde müzik dinliyoruz ama ne anlattığını bilmediğiniz halde çok hoşumuza gidiyor ya, onun gibi. Öğrenirken bozuk para biriktirir gibi kumbarama her gün yeni bir kelime atmaya başladım. Türkiye’deki arkadaşlarım, setteki oyuncular ve set ekibi de doğru Türkçe konuşmam konusunda bana çok yardımcı oldular. Türkçeyi doğru konuşmak adına diziden sonra da bir dil eğitimi sürecim oldu. Türkçe konuşabilmek çok güzel bir şey.

Aylarca Adana’da kaldınız… Başka hangi şehirleri gezme imkanınız oldu? Sevdiniz mi Türkiye’yi?

Şimdi saymaya başlasak bitmez sanırım ama 15’ten fazla şehri gezme şansım oldu. Gezmeyi ve keşfetmeyi çok sevdiğim için Türkiye’de dolaşmak bana çok keyif veriyor. Doğu’ya gidiyorum ayrı, batıya gidiyorum ayrı bir kültür var. Karadeniz başka, Akdeniz bambaşka… Gerçekten hayran kaldığım bir coğrafya bu topraklar.

Yeni gelinde de yabancı bir gelini oynamıştınız, Türkiye’ye gelin geldiniz. Nasıl gidiyor evlilik?

Her şey yolunda gidiyor, maşallah diyelim.

Özlüyor musunuz Brezilya’yı?

Çok özlüyorum çünkü kalbimin yarısı orada. Zaten bu süreçte ailemden uzak kalmak en zor gelen şey oluyor. Mümkün olursa ve her şey yolunda giderse onları Türkiye’ye taşıma planlarım var.

Brezilya ve Türk kültürü hakkında ne söylemek istersiniz? Türkiye’ye alıştınız mı?

Biz birbirimize çok benziyoruz. Sadece birimiz güney diğerimiz kuzey yarım kürede yaşıyor gibi geliyor bana. Farklarını soracak olursanız, Brezilyalılar biraz daha rahat, vurdumduymaz; Türklerinse sahip çıkma, koruma duygusu yüksek. Mesela Brezilya’da sokakta bir kavga olsa ya da biri birinin çantasını çalsa müdahale eden insan olmaz ya da çok az olur. Türkiye’de sokakta böyle bir şey olduğunda, o sokakta hayat duruyor; herkes problemi çözmeye çalışıyor. Bu çok güzel bir şey mesela.

Dizide Bella’nın kaynana ve görümceleriyle ilişkilerine şahit olduk. Brezilya’da ilişkiler nasıl?

Genel olarak baktığımızda çok bir fark göremiyorum. Çünkü orada da gelin ve kaynana arasında bir çekememezlik durumu oluyor. Bana kalırsa bu biraz da insanların yapısından kaynaklanıyor. Mesela ben bu konuda çok şanslıyım çünkü eşimin annesiyle aramız çok iyi ve biz bu tabuyu kırıyoruz.

Gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz? Hayal ettiğiniz bir rol var mı?

Diziden sonra çok güzel teklifler geldi. Ters köşe yapmayı çok istiyorum ama kendime birazcık daha zaman vermek istedim. Diziyle birlikte oluşan büyük bir genç kitle olduğu için onlara göre bir projede yer almayı istiyorum. Özellikle onların beni görmek istemeyeceği bir rolde şimdilik yer almayı düşünmüyorum.

Yeni projeleriniz neler?

Çekimleri bayramdan sonra planlanan bir filmimiz olacak inşallah. Yazdan sonra başlayacak bir dizi için de çok güzel bir rol geldi. Şimdi onun görüşmeleri yapılıyor. Bu senaryo beni çok heyecanlandırdı, umarım çekeriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ