En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Cilt Tonunuza Göre en Güzel Elbiseler ve Kıyafet Seçimleri

Cilt Tonunuza Göre en Güzel Elbiseler ve Kıyafet Seçimleri

Genelde günlük kıyafet ya da özel günler için elbise alırken kıyafetin rengini, tasarımını göz önünde bulundurarak alışveriş yaparız. Ancak bazen mağazada aldığımız ürünü üzerimize bir türlü yakıştıramayız. İşte bunun en önemli sebebi aldığınız kıyafetin cilt tonunuza uyumlu olmamasındandır.

Cilt tonunuza uyumlu kıyafetler satın alabilmek için eğer imkanınız varsa alacağınız kıyafeti deneyin. Fakat birçok mağaza deneme kabinlerinde kıyafetlerin daha güzel gözükmesi için farklı ışıklandırmalar kullanmakta o yüzden cilt tonunuza uygun kıyafetler almak için önceden cildinize uyumlu olan renkleri bilmeniz sizin için daha verimli olacaktır.

Açık Cilt Tonuna Sahip Olanlar İçin Uygun Olan Renkler

Açık renkte cilt tonları için en uygun renkler mavi ve turuncu renkleridir. Cildiniz açık ve sıcak tonlu ise turuncuyu açık ve soğuk tonlu ise maviyi tercih etmelisiniz. Mavinin veya turuncunun hangi tonu size daha çok yakışacak öğrenmek için denemeler yapabilirsiniz.

Orta (kumral) Cilt Tonuna Sahip olanlar İçin Uygun Olan Renkler

Orta cilt tonuna sahip olanlar için ideal renkler; gri, mor, krem, lacivert. Bu renklerle cilt tonunuzu ortaya çıkartabilirsiniz.

Koyu (esmer) Cilt Tonuna Sahip Olanlar İçin Uygun Olan Renkler

Esmerler için en uygun renk beyazdır. Beyaz elbise ve kıyafetler esmerlerin bütün güzelliğini ortaya çıkartmasına yardımcı olur. Beyaz rengin yanında ışıltılı renkler, pudra mavisi, uçuk pembe gibi renkler de koyu cilt tonuna sahip insanlar için uygundur.

En Güzel Elbiseler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ