En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

Her kadının er veya geç kurtarıcısı olacak elbise türlerini sayacak olsak, siyah elbiseyle başlamak çok yerinde bir karar olacaktır. Hem sabahın erken saatlerinde elbise seçimiyle uğraşmak istemeyenler hem de birçok farklı mekâna aynı elbiseyi giyip, farklıymış gibi göstermek isteyenler, siyah elbisenin ne demek olduğunu en iyi bilenlerdir. Siyah elbise seçimi kişinin moda anlayışına, tercihlerine ve tarzına göre değişiklik gösterecektir. Fakat siyah düz bir elbiseyle dikkat çekemeyeceğiniz yanılgısına düşmemelisiniz. Çok ince detaylar ile elbiseye tamamen farklı bir hava katılabilir. İlk olarak saçlarınızı nasıl yapacağınızı da işe katarak başlayabilirsiniz.

Toplu Modeline Göre:

Saçınızı dağınık bırakıyorsanız, bu zaten halihazırda boynunuzu kapatacaktır. Bu yüzden takacağınız büyük bir küpenin fark edilemeyeceği açıktır. Bunun yerine küçük küpe seçimi daha yerinde olacaktır. Boynunuzun kapalı olduğu durumda kollara ve ayaklara yoğunlaşmak daha doğru bir karardır. Şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız zarif bir bileklik hoş olacaktır. Elbiseyi biraz sporlaştırmak isteyenler için ince bir kol saati bunu sağlayacaktır.

Saçınızı topladığınız durumlarda ise artık boynu taçlandırma vakti gelmiş demektir. Hem sallantılı bir küpe hem de kolye için fırsatınız var demektir. Tabi bu elbisenizin yakasının nerde bittiğine de bağlı değişiklik gösterecektir. Boyun bitimine yakın biten elbise yakaları için kolyeye ihtiyaç olmadığı halde sallantılı küpe tek başına da zarafeti göğüsleyecektir. Göğüs dekoltesinin olduğu bir siyah elbise de ise kolye takılmayan boyun çok eksik görünecektir. Büyük kolye – küçük küpe veya küçük kolye – büyük küpe seçimi birbirini dengeleyecektir.

Mekân Seçimine Göre:

Tiyatro izlemeye giderken çok gösterişli bir kolye takmak gerekir mi? Gösterişli bir kolye ile yaratmaya çalıştığınız farkındalığı, ayakkabı renginizle uyumlu veya tamamen aykırı renkli bir fular ile yakalayabilirsiniz. Rengarenk bir fular da seçeneğiniz dahilinde. Aynı zamanda fuları bileklik olarak da kullanmakta hiç fena fikir sayılmaz.

Mevsime Göre:

Düz siyah bir elbisenin havasını değiştirirken ısınmak harika olmaz mı? Soğuk mevsimlerde siyah elbisenin üzerine desenli bir şal dolayarak hem ısınıp hem de renklenebilirsiniz. Şal takmanın fazla olduğu zamanda ise güzel bir deri ceket olay yaratacak bir parça olacaktır. Ayaklar için ise elbiseyi kısa seçtiyseniz uzun bir çizme farklılık katacaktır.

Yaz mevsimi için ise bronz ten ile çok yakışan halhallara sıra gelmiş demektir.

Makyaja Göre:

Makyaj için yüzü solgun göstermeyecek seçimler kullanılmak zorundadır, böylece zaten sade olan elbiseyi ön plana çıkarmak için başka bir seçeneğe daha sahip olursunuz. Üstelik siyah rengine en yakışan renkler arasında kırmızı renginin başta olduğunu herkes defalarca duymuştur.

Makyaj konusunda sade olmak isteyip, aşırıya kaçmak istemeyen kişiler için ise yukarıdaki aksesuar detayları yardımcı olacaktır.

Bu küçük ama fark yaratacak ayrıntılar ile siyahın farkını ortaya çıkarmak artık hiçte zor değil. Yukarıdaki kriterlere dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

En Güzel Elbiseler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ