En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Göbeğinizi Gizlemek İçin Tercih Edebileceğiniz Kıyafetler!

Göbeğinizi Gizlemek İçin Tercih Edebileceğiniz Kıyafetler!

Göbek ve karın bölgesindeki fazlalıklar her kanının baş etmeye çalıştığı sorunlardan biridir. Karın ve göbek bölgemizdeki fazlalıkları tercih ettiğimiz kıyafetlerle gizleyebilme imkânımız vardır. Tercih ettiğimiz birkaç parça kıyafet bizler için kurtarıcı olabilir. Bazen karın ve göbek bölgemizdeki fazlalıklarımız hoş görünse de çoğu zaman sevimsiz gelir ve saklama ihtiyacı hissederiz. Biraz uyanık olmalıyız ve vücudumuzdan atamadığımız fazlalıklarımızı gizlemenin yollarına bakmalıyız.

ORTA VE YÜKSEK BEL KOT PANTOLON GİYİN

Göbeğinizi gizlemek istiyorsanız giydiğiniz pantolon stilinizi değiştirmek işinize yarayabilir. En popüler kot pantolonun şimdilerde düşük bel pantolon olduğunu biliyoruz. Ama moda dediğimiz şey bir bakıma kendimize en çok yakışan kıyafetleri bulmak ve onları tercih etmektir. Düşük bel pantolonlar hafif göbeği olan insanlarda bile göbek çıkıntısı yapabiliyor.

Göbeğinizden rahatsızlık duyuyorsanız düşük bel pantolonlardan kaçının. Onun yerine tercihiniz göbeğinizi kapatarak saklayacak göbek çıkıntılarınızı ortadan kaldıracak tarzda pantolonlar olan yüksek bel pantolonlar olsun. Eğer yüksek bel pantolon sevmiyorsanız da o zaman yine düşük bel pantolonlar yerine orta bel pantolonlar tercih etmelisiniz. Düşük bel pantolonlar göbeğinizin daha çok çıkmasını sağlar unutmayınız.

BIR WRAP ELBISE GİYİN

Wrap elbiseler karından bağlamalı elbiselerdir. Burada Wrap elbisenin karın kısmı detayı sizler için kurtarıcı olabilir. Çünkü bu detay sizlerin göbeğini gizlemeye yarayacaktır. Seçtiğiniz biraz da koyu renkli Wrap bir elbise sizin göbeğinizi saklamak içi kurtarıcı kıyafetiniz olabilir.

ÜST GİYİMLERİNİZİ UZUN TERCİH EDİN

Bluzlarınızı alırken kısa bluzlar tercih etmeyin. Aldığınız üstleri genel olarak kısa tercih etmeyin uzun ve salaş bluzlar tercih edin. Uzun bluzlar karın bölgesini ve göbeğinizi gizlemeye bire birdir. Seçim yaparken tunikleri ve uzun gömlekleri de göz önünde bulundurun. Kıyafetlerin içinde daha rahat edebilmeniz ve çıkıntı görüntülerini yok etmek için düğmeli değil bütün kıyafetler tercih etmelisiniz. Bununla birlikte likralı kıyafetler de işinizi görecektir. Belve karın bölgenizi tutacak ve sizi sıkı bir görünüme kavuşturacaktır. Bununla birlikte göbek bölgeniz daha düz bir görünüme kavuşacaktır.

DOLABINIZA HIRKALAR EKLEYİN

En büyük kurtarıcı kapatıcılar hırkalarımızdır. Dolabınıza kıyafetlerinize uygun hırkalar ekleyin. Bu hırkalar ince ve mevsimlik hırkalar olsun ki kış mevsimi dışında da tercih edebilesiniz. Eğer siyah rengi tercih ediyorsanız ya da koyu renk giyinmeyi tercih ediyorsanız hırkalarınızın da açık renkten ziyade daha koyu renk hırkalar olması hem göbeğinizi kapatacak hem de sizi daha zayıf gösterecektir. Yine bu sene moda haline gelen hırkalara kemer eklemek de sizler için kurtarıcı nitelik taşır. Hırkalarınıza eklediğiniz bluzlar ile hem modaya uyarak kıyafetlerinizi çeşitlendirebilir hem de istemediğiniz göbek görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

PELERİN ÜSTLER GİBİ KIYAFETLER DENEYIN

Pelerinli kıyafetler de sizin kurtarıcınız olabilir. Özellikle özel günleriniz için seçtiğiniz gece kıyafetlerinizi pelerinli seçerek çirkin göbek görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Gündelik hayatta da özellikle sonbahar ve kış aylarında tercih edeceğiniz panço tipi kıyafetler sizler için hem şıklık yaratacak hem de sizi rahatsız olduğunuz göbeğinizden kurtaracaktır. Kıyafetlerinizi seçerken gevşek kumaş tipinden yararlananız gerekecektir.

ESNEK KUMAŞLAR DAHA İNCE GÖSTERİR

Kendinizi sıkan kumaşları tercih etmeyiniz. Esnek kumaşları daha çok tercih etmelisiniz. Çünkü esnek kumaşlar sizi daha esnek gösterecektir. Esnek kumaşlar genelde sizi daha ince gösterir. Daha ince görünmek ve göbeğinizi gizlemek için kullandığınız kıyafetlerin altından vücudunuzu toplayacak ince bir tayt ya da göbeğinizi de saran ince bir kilotlu çorap giyerek vücudunuzu içerden toplayabilirsiniz. Bu yöntemle göbeğiniz sımsıkı sarılarak giydiğiniz kıyafetin altından toplanacaktır.

ŞEKİLLENDİRİCİ VE GÖBEK DÜZLEŞTİRİCİ KORSE SATIN ALIN

Bunu yapmak size kendinizi kötü hissettirmesin bunu kendi modanızı yaratırken yaptığınız ufak dokunuşlar olarak görebilirsiniz. Seçtiğiniz korse ya da şekillendirici esnek olursa ve vücudunuz içinde rahat ederse ona alışabilir ve artık üzerinizde varlığını unutarak kullanabilirsiniz. Korse kullanımından sonra sonuçlar inanılmazdır. Vücudunuza uygun korseyi seçtiğini zaman istediğiniz sonuçlardan fazlasını bile elde edebilirsiniz. İç çamaşırı şeklinde bulunan korselerden tercih ederseniz bütün kıyafetlerinizin altına bunu kullanmanız için size kolaylık sağlayacaktır.

 KOMBİNLERİNİZDE BLAZER CEKET KULLANIN

Blazer ceketler kullanarak kıyafetlerinizi tamamlayabilir bunun yanında hoşlanmadığınız göbek görünümünden de kurtulabilirsiniz. Blazer ceketler hem size çeşitlilik sağlarken hem de ekonomik olarak cebinize olumlu yönde yansıyacaktır.

En Güzel Elbiseler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ