En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Kapalı Giyinmede Modanın Ayrıntıları Nelerdir?

Kapalı Giyinmede Modanın Ayrıntıları Nelerdir?

Kapalı giyim, günümüzde ve geçmişimizde kadınların bir çoğunda görünmektedir. Kapalı giyinme, aslında bir tarz gibi görünse de bunu tamamlayıcı unsur olan moda ile bağlantısına bu yazımızda göstermeye çalışacağız.

Kapalı giyim, genel olarak kadınların kendi vücut hatlarını, saçları dahil olmak üzere kapatması şeklinde oluşmaktadır. Bu biçim kadından kadına ve kıyafet seçiminde farklılık arz etmektedir. Moda, bu durumda devreye girebilir.

Tesettür olarak da adlandırılan kapalı giyim tarzı, renkli ve bundan uzak tonlar olan siyah olarak bilinmelidir. Tasarımcılar ise bu konu hakkında oldukça fazla mesai harcıyor da diyebiliriz. Tesettür tarzında; özellikle kıyafeti çanta, eşarp gibi ayrıntılar tamamlamaktadır.

Dönemsel olarak yazın ve kışın olarak tesettür kıyafetleri de çeşitlilik arz etmektedir. Yaza uygun modeller ve kışlık modeller kendi döneminde rafları doldurmaktadır. Bir çok modacının bu konuda titizlikle çalıştığı ve kendi ürünlerini satışa çıkardığı da bilinir.

Sonuç olarak kadınlar, kendi görüşlerine göre kapalı kıyafet tercih edebilmektedir. Bu durumda biraz daha işleri zorlaşsa da çoğu zaman bu kombini en güzel biçimde oluşturabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ