En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

“LEYLA’NIN EVİ” OYUNU SONA ERİYOR

  • 20 Mayıs 2019
  • 60 kez görüntülendi.
“LEYLA’NIN EVİ” OYUNU SONA ERİYOR

Tiyatrokare’nin 9 yıl önce repertuara aldığı “Leyla’nın Evi”, 24 Mayıs Cuma 20.30’da Trump Gösteri Merkezi’nde  İstanbul seyircisine  veda ediyor. 2010 yılından bu yana  Türkiye’nin her köşesinde oynanan , Ankara’ya 55, İzmir’e 61 kez turne yapan ve yurtdışında Almanya, Avusturya, Kıbrıs gibi ülkelerde alkışlanan Leyla’nın Evi’nin yönetmeni Nedim Saban: “Bu oyun aslında bir Tiyatrokare klasiği oldu ve 1000. oyunla rekora koşuyordu. Ancak bazı koşulların zorlaması nedeniyle, gelecek yıl üzülerek de olsa repertuarmızda yer alamayacak gibi görünüyor” diyerek  oyunu halen  izleyemeyen ya da yeniden izlemek  isteyen seyircileri,  24 Mayıs Trump Gösteri Merkezi’ne davet etti.

Bugüne kadar kadrosu birkaç kez değişen, ancak bazı oyuncuların  koşullar uygun olduğu zaman tekrar geri döndüğü oyunda ilk oyundan bu yana başrolü kıdemli sanatçı Celile Toyon oynuyor. Başladığı günden bu yana ona yakın ödül alan oyunun son kadrosu

Nuri Gökaşan, Ahmet Uz, Fatih Dönmez, Dicle Alkan, Meral Asiltürk,  Barış Atmaca, Halim Ercan, İsmail Karaer, Koray Kurt’tan oluşuyordu. Zülfü Livaneli’nin sevilen romanından uyarlanan oyunun müzikleri Ferhat/Zülfü Livaneli, tasarımı Nurullah Tuncer, rejisi Nedim Saban’a aitti.    

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ