En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Miray Akay Atilla Doğukan Türkyılmaz nişanlandı!

  • 17 Haziran 2019
  • 121 kez görüntülendi.
Miray Akay Atilla Doğukan Türkyılmaz nişanlandı!

Miray Akay Atilla Doğukan Türkyılmaz nişanlandı. Bu haberlerin gündeme gelmesinin ardından Miray Akay kimdir, kaç yaşında? sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı.

Güneş’in Kızları isimli dizi ile adını duyuran genç oyuncu Miray Akay 20 yaşındaki oyuncu Atilla Doğukan Türkyılmaz İle nişanlandı. İki genç oyuncunun nişanlanması sosyal medyada bir çok yorumun gelmesine neden oldu.

Miray Akay ve Doğukan Türkyılmaz hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte tüm merak edilenler…

Miray Akay Atilla Doğukan Türkyılmaz nişanlandı. Miray Akay kimdir, kaç yaşında? merak ediliyor. 19 yaşındaki oyuncu Miray Akay dün akşam Atilla Doğukan Türkyılmaz ile nişanlandı. İkilinin küçük yaşta nişan yapması sosyal medyada bir çok yorumun ve eleştirinin yapılmasına neden oldu. Genç oyunc Instagram hesabından yayınladığı video ile nişanlandığını duyurdu. Miray Akay ve Atilla Doğukan Türkyılmaz hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin detaylarından ulaşabilrisiniz.

MİRAY AKAY ATİLLA DOĞUKAN TÜRKYILMAZ NİŞANLANDI!

19 yaşındaki oyuncu Miray Akay dün akşam Atilla Doğukan Türkyılmaz ile nişanlandı.

MİRAY AKAY KİMDİR?

Miray Akay, 17 Temmuz 2000 tarihinde Türk bir baba ve Ukranyalı bir annenin çocuğu olarak Ukrayna’da doğmuştur. Asıl adı Myroslava Kosteva Akay’dır. 1993 doğumlu bir ablası ve 2002 doğumlu bir erkek kardeşi vardır. İlkokul ve ortaokulu İstanbul Bahçelievler Ali Haydar okulunda okumuştur. Eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam etmektedir.

Miray Akay, üç yaşından beri oyunculuk yapmaktadır. Çeşitli reklam filmleri ve kliplerle birlikte, Türkmalı, Bitmeyen S¸arkı, Çıplak Gerçekler gibi televizyon dizileri; Balık ve Kelebeğin Rüyası gibi sinema filmlerinde rol aldı.

2014 Frankfurt Türk Film Festivali’nde Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmlerindeki bas¸arılı oyunuyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Jale Arıkan ile paylaştı.

Şimdilerde FOX Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Bizim Hikaye dizisinde Zeynep karakterine hayat veren Miray Akay 1.65 metre boyunda, 52 kilo ve Yengeç burcudur.

Ödülleri:
2014 – Frankfurt Türk Film Festivali – oyunuyla En I·yi Kadın Oyuncu ödülünü Jale Arıkan ile paylaştı.( Halam Geldi ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915)
Miray Akay’ın rol aldığı diziler filmler:
2019 – Bizim Hikaye
2018 – Servet (TV Dizisi)
2017 – Bizim Hikaye (Zeynep) (TV Dizisi)
2017 – Dayan Yüregˆim (Nazlı) (TV Dizisi)
2015 – Günes¸in Kızları (Peri Yılmaz) (TV Dizisi)
2014 – Benim Adım Gültepe (Gülten) (TV Dizisi)
2013 – Kelebegˆin Rüyası (Mediha’nın Kardes¸i) (Sinema Filmi)
2013 – Halam Geldi (Reyhan) (Sinema Filmi)
2013 – Balık (Deniz) (Sinema Filmi)
2013 – 20 Dakika (Duru Halaskar) (TV Dizisi)
2012 – Eve Dönüs¸: Sarıkamıs¸ 1915 (Nihan) (Sinema Filmi)
2012 – Çıplak Gerçek (Selin) (TV Dizisi)
2010 – Türkmalı
2010 – Bitmeyen Sarkı (TV Dizisi)

ATİLLA DOĞUKAN TÜRKYILMAZ KİMDİR?

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 12 Nisan 1999 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Ordulu olan Türkyılmaz’ın bir kardeşi vardır. İlkokulu 4. sınıfa kadar Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu’nda, 4. sınıftan sonrasını ise Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda okudu. Daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’ne gitti.

İlkokulda iken birçok etkinlikte bulunan Atilla Doğukan Türkyılmaz, 1. sınıfta ilk işi olan Renault reklamında Cenk Durmazel ve Erdem Uygan ile birlikte CENGO karakteri ile ekranlara çıktı. Daha sonra “Beni Babama Götür” adlı televizyon filminde oynadı. Hemen ardından bir internet sağlayıcısının reklamında yer aldı. 2009 yılında “Usta” isimli sinema filmi ile sinema dünyasına adım atan Türkyılmaz, Akademi Neo’da oyunculuk ve diyafram eğitimi aldı.

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 2013 yılında Buğra Gülsoy’un başrolde olduğu Eski Hikaye adlı dizide Ayhan karakterini canlandırdı. 2018 yılında yönetmenliğini Süleyman Mert Özdemir’in yaptığı “Keloğlan” filminde; Rüştü Asyalı’nın 40 sene önce canlandırdığı Keloğlan karakterini bu kez Atilla Doğukan Türkyılmaz canlandırdı.

ROL ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLER

2018 – Keloğlan (Keloğlan) (Sinema Filmi)
2017 – Türk Malı (Münferit)(TV Dizisi) 2016 – Sol Şerit (Sinema Filmi)
2016 – Kaçın Kurası (Sadık) (TV Dizisi)
2015 – Ya Nasip Ya Kısmet (Ömer) (Sinema Filmi)
2014 – Kaçak Gelinler (Memo) (TV Dizisi)
2013 – Eski Hikaye (Ayhan Işık) (TV Dizisi)
2012 – 6 Mantı (Emin) (TV Dizisi)
2011 – Alemin Kıralı (TV Filmi)
2009 – Usta (Sinema Filmi)
2007 – Beni Babama Götür (TV Filmi)
Aile Sırları (TV Filmi)

Kaynak:Güneş gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ