En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Tesettür Elbise modelleri

Kadınların en çok emek harcadıkları alanlardan birisi de kesinlikle giyinme konusudur. Hele çalışan kadınlar için hem rahat hem de özenli ve şık görünmek daha da dikkat gerektiren bir alandır. Bu, hele de tesettürlü kadınlarda daha da karmaşık bir hal almaktadır.

Yakın bir döneme kadar tesettür giyim sektöründe pek fazla bir çeşitlilik bulunmamakta, aynı ve tek tür elbiseler piyasaya hâkim olmaktaydı. Günümüzde ise her kadının zevkine, rahatlığına, tarzına ve inancına uygun pek çok seçenek bulunmaktadır. Artık birçok moda tasarımcısı sadece tesettür giyim üzerine çalışmalar yapmaktadır. Bu nedenden dolayı artık kadınlar ne giyeceğini değil de hangi kıyafeti seçeceğini düşünür olmuştur.

Dilerseniz tesettürlü elbise modellerinde neye dikkat etmek gerekir gelin hep birlikte bakalım:

Tesettürlü en güzel elbiseler, alan kişinin vücuduna yapışıp içini göstermeyecek, hatlarını belli etmeyecek ve yaşına uygun kumaştan yapılmış ve güzel kesilen bir türde olmalıdır. Ancak elbise vücudu sarıp sarmalamasın dedik tamam da salaş da olmasın. Burada tesettürün amacı “örtünmek”tir.

Ayrıca renk seçimi konusunda da biraz ölçülü davranmak gerekmektedir. Ama bu, tutup da tek düze bir renk giyinin demek değil. Yani kısacası her kadın kendi vücudunu tanımalı ve kendine yakıştırdığı, şık ve rahat elbiseleri seçmelidir. Tabi bunu yaparken de ne modanın gerisinde kalmalı ne de tesettür işini abartmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ