En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

“Umarım bu dönem yaşadıklarımız kolayca unutulmaz ve her şey cepte görülmez”

  • 27 Haziran 2020
  • 40 kez görüntülendi.

“Evin her köşesinde fotoğraf çekilmiş bulundum sarı bezle bir fotoğrafım var”

Eğlenceli ve zengin içeriğiyle takipçi kitlesini gün geçtikçe artıran Vlogger Melodi Elbirliler de ev geçirdiği günleri hayatını düzene sokmak için bir fırsat olarak görenlerden…

Olağanüstü bir süreci hep birlikte yaşadık. Pandemi nedeniyle evde kaldığımız günler size ne öğretti, hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Aslında bu salgın sürecinde eskiye nazaran daha düzenli bir hayatım oldu. Uyuduğum vakit, yemek saatlerim belli. Bugün şurada olmalıydım, şu işime yetişemedim; derdi ortadan kalktı. Birçok konuda çok daha düzenliyim artık.

Sizin için evden çalışmak verimli oldu mu? Uzaktan çalışmayı/eğitimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

İşimin doğası gereği pandemi öncesinde de evden çalışabiliyordum. O yüzden benim adıma fazla bir şey degişmedi bu dönemde. Şunu öğrenmiş olduk ki; birçok toplantı bir araya gelmeden de sanal ortamda kolayca halledilebiliyormuş. Bu durumun ilerleyen dönemlerde ofis hayatındaki birtakım düzenlemeleri de beraberinde getireceğini düşünüyorum.

Ailenizle vakit geçirebildiniz mi? Bu süreç aile içi iletişiminizi nasıl etkiledi?

Ailem İzmir’de, ben İstanbul’dayım. O yüzden salgın başlangıcından beri yüz yüze görüşme şansımız olmadı maalesef. Ama neredeyse her gün görüntülü olarak görüşüyoruz. Anneanneler-babaanneler bile “Facetime” kullanmayı öğrendi bu süreçte.

En beğendiğiniz kitap ve filmler nelerdi? Hangi müzikleri dinlediniz?

Bu dönemde daha çok film izleme şansım oldu. Favorilerim “The Imitation Game”, “Café de Flore” ve “I Origins”. Kitap olarak da Hakan Günday’ın “Zargana”sını okuyup çok sevdim.

Hangi hobilerinizle ilgilendiniz, yeni hobiler edindiniz mi?

Bir hevesle suluboya seti sipariş etmiştim. Benlik bir uğraş olmadığını farkettim ve yol yakınken vazgeçtim. Ev toparlama-düzenleme işine giriştim. Marie Kondo’nun videolarını izleyip onun tekniğiyle dolaplarımı düzenledim.

Yemek yapma konusunda kendinizi geliştirebildiniz mi? Mutfak becerileriniz açısından nasıl bir süreç oldu?

Çocukluğumdan beri mutfak ve yemekle pek aram yok. Çok şanslıyım ki, bu dönemde yemek yapmak durumunda kalmadım, o iş erkek arkadaşımda. Ama mutfağı toparlama ve bulaşık becerilerimi baya geliştirdim. Bu şekilde de iş bölümünde üzerime düşeni yaptığımı söyleyebilirim.

Arkadaşlarınızla olan iletişiminiz nasıl etkilendi? Sosyal ilişkilerinizi ne şekilde sürdürdünüz?

Arkadaşlarımla iletişimimiz hiç aksamadı, çünkü sürekli “Facetime”dayız. Hatta sohbet edecek daha fazla vakit bulduğumuzu bile söyleyebilirim.

Takipçi kitlenizle olan iletişiminiz nasıl etkilendi? İçerik üretme konusunda zorluk yaşadınız mı?

Bu dönemde makyaj ve kombin konulu çok fazla hikaye formatında video içeriği paylaşmaya başladım. Takipçilerimle aramdaki diyaloğun güçlediğini düşünüyorum. Etkileşimimiz karşılıklı olarak arttı. İçerik üretme konusuna gelecek olursak, evin her köşesinde fotoğraf çekilmiş bulundum. Mutfaktaki sarı bezle bile fotoğrafım var, siz düşünün durumu.

Pandemi sonrası oluşan yeni dünyayla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce çıkarılması gereken dersler neler?

Çıkarılması gereken çok ders, değişmesi gereken çok düzen var. Ama insanlar çabucak eskiye dönecekmiş gibi geliyor bana. Umarım bu dönem yaşadıklarımız kolayca unutulmaz ve her şey cepte görülmez.

 Takipçilerimle aramdaki diyaloğun güçlediğini düşünüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ