En Güzel Elbiseler Güncel Moda Portalı

Vücut Şeklinize Göre en Güzel Etek Seçimi

Vücudunuzu tanıyın

Etek seçerken öncelikle önemli olan vücut şekliniz. Bu yüzden vücudunuzu tanımanızda fayda var. Eğer belinizden yukarısı dar iken belinizden aşağısı geniş ise armut vücut şekline sahipsiniz. Beliniz inceyken göğüs ve kalça kısmınız geniş ise vücudunuz kum saati şeklindedir. Omuzlarınız vücudunuzun geri kalan kısımlarına göre daha geniş ise ters üçgen, bacaklarınız ince üst vücudunuz bacaklarınıza oranla genişse oval bir vücut tipine sahipsiniz.

Vücut şeklinize uygun etek seçin

Vücut şeklinize göre etek seçmeniz güzelliğinizi ortaya çıkarır. Eğer vücut şekliniz armut veya kum saati şeklindeyse yüksek bel kalem etekler sizin için en iyi tercih olacaktır. Vücut şekliniz oval veya ters üçgense bol, pileli etekler. Vücut şekli oval veya ters üçgen olan kadınlar kalem eteklerden kaçınmalıdır. Uzun etekler daha çok dikdörtgen vücut tipinde olan kadınlara yakışmaktadır.

Vücut ve bacak boyunuza göre etek seçin

Önem arz eden ikinci konu vücut ve bacak boyunuzdur. Fileli etekler uzun boylu kadınlar için de kısa boylu kadınlar için de kullanışlı ve şık olabilir. Uzun boylu kadınlar daha çok yüksek bel kalem etekleri tercih edebilirler. Bu tarz etekler kısa boylu ya da bacak boyu kısa olan kadınlarda hoş durmayabilir. Kısa boylu kadınlar için diz altında ya da uzun etekler yerine kısa etekleri tercih etmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ