VÜCUT TİPİNE GÖRE KABAN SEÇİMİ

VÜCUT TİPİNE GÖRE KABAN SEÇİMİ

Kara kış tam anlamıyla kapıdan içeri girmişken kombinlerimize eşlik eden kabanlarla ilgili bir dosya konusunu sizlerle paylaşıyorum. Üstelik sezon sonu indirimleri yaklaşıyorken vücut tipinize uygun, doğru kabanı nasıl seçeceğinizi bilmenizde de fayda olacaktır.

Kaban seçimi neden önemli? Çünkü doğru kalıptaki bir kaban, kombinimizi bir adım öne çıkarırken yanlış kalıpta seçtiğimiz bir kaban, hem kombinimizi kötü gösterir hem de bizi olduğumuzdan kısa ya da kilolu gösterebilir.

Dolayısıyla her vücut tipi, her tarzdaki kabanı giyemez diyebiliriz.

Peki hangi vücut tipi hangi tarzda kabanı giyebilir? İşte cevabı :)


Kum Saati Vücut Tipi İçin Kaban Seçimi

Eğer göğüs ve kalça bedeniniz orantılı, beliniz de bu iki bölgeye göre daha dar ise, kum saati vücut tipine sahipsiniz demektir ve şanslı grupta olduğunuzu söyleyebilirim Çünkü her tarzda model size yakışacaktır.. Yine de kaban seçerken belinizin inceliğine vurgu yapan, belden oturtmalı modelleri öncelik sırasına alabilirsiniz. Özellikle kuşaklı ve kemerli modelleri sizin için tavsiye edebilirim.

Ters Üçgen Vücut Tipi İçin Kaban Seçimi

Eğer omuzlarınız kalçanıza göre daha genişse ve aşağı doğru daralan bir vücut tipiniz var ise ters üçgen ya da yüzücü tipi dediğimiz vücuda sahipsiniz demektir. Bu noktada omuzlarınız geniş olduğu için, üst kısmında model olan, geniş vatkalı ve kürklü modellerden uzak durmanız gerekiyor. Bunun yerine yaka kısmında çok detayı olmayan, düz kesim, dik yaka ve fermuarlı modelleri kullanabilirsiniz. Buradaki temel amacımız, dikkati vücudumuzdaki fazla bölgeden uzaklaştırmak.

Armut Vücut Tipi İçin Kaban Seçimi

Basenleriniz, omuzlarınıza göre daha genişse, armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Geleneksel Türk kadınının vücut tipi de diyebiliriz : ) Eğer armut vücut tipindeyseniz, bu kez, dikkati kalça kısmından uzaklaştırarak omuz kısmına çekebilirsiniz. Böylece alt beden ve üst beden arasında bir denge oluşturmuş olursunuz. Peki armut vücut tipindeki kadınlar hangi modelde kabanlar giymeli? Öncelikle A kesim gelen, vatkalı modeller, şal yaka denen geniş yakalı modeller sizin için uygun olacaktır. Ayrıca bel kısmınız dar olduğu için, bel bölgenize vurgu yapan, kemerli modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu vücut tipindeki kadınlar için kısa kaban modellerini çok önermiyorum. Çünkü kısa modeller kalça hizasında bittiği için dikkati bu bölgeye çekecektir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kaban Seçimi

Bacak boyu kısa olan kadınlar için önerebileceğim kaban tipi bu kez, bel hizasında biten kaban modelleri. Bu vücut tipindeki kadınlar için ek olarak verebileceğim bir tüyo, alt ve üst giyimde aynı renk parçaları tercih etmeleri. Bu şekilde daha bütünsel bir duruş sergileyerek boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

Kısa boylu kadınların, oversized, yani geniş kesim kabanlardan da olabildiğince uzak durmaları gerekiyor. Zira, bu tip bir kaban modeli, sizi olduğunuzdan basık gösterebilir.

Elma Vücut Tipi İçin Kaban Seçimi

Basenleriniz ve bel bölgeniz genişse ve bu iki bölge arasında çok bir fark yoksa yüksek ihtimalle elma vücut tipindesiniz demektir. 

Bu vücut tipinde olan kadınların yaptığı genel hata, fazlalıkları gizlemek için daha bol kıyafetleri giymeleri. Ama bu çok doğru bir tercih olmayacaktır. Çünkü bu şekilde olduğunuzdan daha da kilolu gözükürsünüz. Elma vücut tipindeki kadınlar için en ideal kaban modeli, düz kesim ve diz hizasındaki modeller. Bir tüyo daha vermem gerekirse V yakalı kabanları da tercihleriniz arasına almalısınız. Bunun sebebi şu; V yakalı modeller vücudunuzu daha uzun dolayısıyla da daha ince gösterecektir.

Pırasa Vücut Tipi İçin Kaban Seçimi

Eğer hiçbir vücut kıvrımım yok, dümdüz bir vücut yapım var diyorsanız, dikdörtgen ya da pırasa vücut tipi olarak ifade ettiğimiz vücut tipindesiniz demektir. Bu şekilde bir vücut yapınız varsa nasıl bir kaban seçmelisiniz? Mantık olarak, vücudunuzda kıvrım oluşuturacak modellere yönelmelisiniz. Belden kuşaklı ve vatkalı modelleri seçerek, omuzlarınızda bir genişlik, belinizde ise bir incelik oluşturabilirsiniz. Yine A kesim aşağı doğru gelen modeller sizin için uygun olabilir. Ya da asimetrik kesim kaban modelleri seçebilir ve bir ilüzyon oluşturarak görüntünüze hareket katabilirsiniz. İsterseniz evdeki kabanlarınızın beline kalın kemerlerinizi takarak da daha kıvrımlı gözükebilirsiniz. 

Kaynak:http://www.cekmekoy2023.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ